Sayfalar

16 Kasım 2015

Nikah ŞekerleriCancağızım bir arkadaşım evlenecek. (Şaşkın işte.)


Nikah şekerlerine bakalım, senin fikirlerine güveniyorum dedi. Şu özel tasarımlara filan.


Binbir çeşit şey var kötüsünden iyisine. Akla hayale gelmedik şeyler yapmışlar, fantazinin bini bir para.

Neyse, bu işler ticaret işi sonuçta, kadınları kafala, parayı kap nihayetinde.Onu bunu geçtim de gelin ve damadın fotoğraflarının olduğu çerçeve şeklinde olanlar var.

Düşündüm.

Şimdi bir gelin damadın fotoğraflı nikah şekeri- süsünü kaç kişi vitrininde, buzdolabının üstünde saklamak isteyecek:

İki tarafın anne babaları,
İkişer kardeş varsa dört ev de buradan etti,

Üçer de çok samimi arkadaş varsa

Toplam 10 tane oldu mu?

Öyle dayı, teyze, amca , kuzen filan görmedim ben şimdiye kadar evinde yeğeninin- kuzeninin düğün fotoğraflarını saklayan. Bilmem belki de bizim akrabalar böyledir :)) Olsun, 1o da oradan olsun. Geri kalan davetliler?


Lafı getireceğim yer şu: Nikah şekeri bir andaç tamam da hoşuma gitmedi bu seçenek. Böyle fotoğraflı bir seçim yapmak bana saçma ve ukalaca geliyor.


Bir de ne kadar ıvır zıvır çıkarmışlar len, fuzuli masraftan ve arabesk bir şaşaadan  başka bir şey değil. Yav nedir o kırmızı sert tüllerden yapılma kına sepetleri, yok kına tacı, bilekliği... 

En sinir olduğum ise şu düğün öncesi dış mekanlarda çekilen fotoğraflar. Allahım her İnciraltı'na gidişimde üçer beşer görüyorum, iyi de güzellerim, hiç değilse birbirinizden biraz farkınız olsun de mi o verdiğiniz pozlarda. O kadar kıt ki o çekimlerdeki yaratıcılık ve farklılık, o kadar basmakalıp ki... O güneşin alnında döktüğünüz tere değsin bari. Albümlere dönüp baktığında kötü fotoşoplarla dolu arabesk çekimler. Kimisi de erotik olmaya çalışmış ama ne gezer gülüm. Olmayınca olmuyor demek ki. 


En sinir olduğum mu demiştim az önce?

Dünyanın parasını verip bir "kır düğün salonu" tutuyorsun ama masa ve sandalyeleri kaplayan satenler leş gibi düğün gecesi. Evet, asıl sinir olduğum bu galiba.

Bunca lakırdıdan sonra senin düğününü merak ediyorum be gacı diyenler olacaktır. Olursa haberdar ederim sizi:p

13 yorum:

 1. Öncelikle Allah mutlu etsin. :)
  Bence nikah şekeri minik olmalı, benim çocukluğumda iki badem şekeri, bir tül, bir fiyonktu, çok da severdik saklarık vala, arabesk fotolar konusunda aynen katılıyorum:) şu kına geceleri de sonradan moda oldu ben çocukluğumda hiç hatırlamıyorum kına gecesi filan....şimdi sosyete bile kına gecesi yapıyor...neyse bekleriz şahsen mutlu olurum böyle güzel bir haber verirsen. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, inşallah mutlu olurlar.
   Kına gecelerini severim ben ya, ben çocukken de sadece kadınlar olurdu, erkek sinek bile giremezdi eğlence yapılan mekana:p Ama kına gecesini de değiştirmişler; kına yerine oje dağıtılıyormuş katılanlara. Yavrucum, madem öyle yapıcaksın kına gecesi deme de gavurlar gibi bekarlığa veda partisi filan de, değil mi ama :) Ben mi, evde kaldım ben canım :p

   Sil
  2. Ben de evde kaldım boşver :))))daha iyi koca derdimiz yok:)))

   Sil
 2. Ben nikah şekeri olarak kitap ayracı düşünmüştüm. wwf çok güzel tasarımlar sunuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hım, evet ya sanki internette görmüştüm. Dur bunu söyleyeyim arkadaşıma,gerçi kendisi pek okuyangillerden değil ama olsun :)

   Sil
 3. Al benden de o kadar Narda'cım:) fotoğraflı seçimler konusunda da haklısın, iki gün sonra kim o özel güzel fotoğrafını çöpte görmek ister.. kötü gerçekten...

  YanıtlaSil
 4. Evet, çoğu çöpe gidiyor...

  YanıtlaSil
 5. Evet, çoğu çöpe gidiyor...

  YanıtlaSil
 6. :) ay evet yaa şu çiftlerin dışarda foto çekme modası ne ya de mi komik oluyo :)

  YanıtlaSil
 7. Profesyonel işi olmalı böyle bir şey düşünülüyorsa. Gerçekten komik oluyor çoğu Deep.

  YanıtlaSil
 8. Benim yoktu nikah şekerim, hiç düşünmedim bana uzak geliyor.

  YanıtlaSil
 9. Elbette şart değil. Ama şimdilerde sadece nikah degil düğün yapanlar da nikah şekeri dağıtıyor.

  YanıtlaSil

Ölümü görün yazın bi' şeyler, üşenmeyin :)