28 Mart 2018

Şöyle Bir Şey Yapmışlar Ama Yeterli Değil


https://www.facebook.com/iski.gm/videos/1693486870742271/?notif_id=1522187375811571&notif_t=notify_me
Geçen gün de Uçun Kuşlar blogu, Dünya Su Günü ile ilgili  bir yazı paylaşmıştı.(http://ucunkuslar.blogspot.com.tr/2018/03/suya-ozlem.html ) Yorumumda belirtmiştim, su israfı ve kirliliğinin önlenmesi için neden kamu spotları yapılmıyor diye.

Bu video da fena değil ama sonuçta İski'nin ve ulusal bir ekranda görünürlüğü yok.

Kendi sayfasında birtakım başka videolar da var, hepsini izlemedim.

Sigara spotlarından daha önemli bence bu konu. Ondan daha sık ekrana gelmeli. Ayrıca yeraltı kaynaklarımızı hazır su firmalarına izin vererek, kimyasal atıkları yeterince denetlememek olsun olsun başka yollarla olsun bizzat kurutan devletimiz de kendine çeki düzen vermeli.

Sizce?

7 yorum:

 1. Su israfı, su kirliliği çok önemli, okyanuslardaki devasa çöplükleri birkaç yıl önce yeğenimin aldığı bir Japon yazarın kitabında okuyunca çok şaşırmış ve çok da üzülmüştüm:( işin boyutu felaket hale gelmiş, balıkların, su kuşlarının, deniz kaplumbağalarının midelerinden plastik şeyler çıkıyor:( yazık, günah:(

  Bu arada bizim mahallede atık yağ atacak bir şey yok:( bir ara vardı buranın akp seçmeni dedikoducu, kapı önüne oturup çıçıt çekirdek çıtlayan koca popolu karıları hiç ilgilenmeyip yağları lavabolara, eviyelere boca edince kaldırılmış:( bir tek ben götürmüşüm meğer atık yağ!!! Ve şimdi mecburen atık yağları eviyeye boca ediyorum...bilinçli insanlar olmazsa tek benle olmuyor:((((inan dökerken içim cız ediyor...:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne atık cam ne kağıt ne yağ kumbarası...bir varsa birden kayboluyorlar ayni dedigin gibi.

   Sil
  2. Belediyeler toplamıyor mu Müjde Abla? http://www.atikyagtoplama.net/
   Bakın burası Ankara merkezli bir yermiş, biz plastik 10ltlik şişelerde biriktiriyoruz, dolunca belediyeye haber veriyoruz alıyorlar, siz de burayı bir arayın isterseniz, 1 kişi 1 kişidir, sadece siz yapsanız bile bir katkıdır..:)

   Sil
 2. Narda'cım aynen katılıyorum, su israfı benim de çok hassas olduğum bir konu, yeterince önem verilmiyor bu konuya, halbuki çok acil dikkat gösterilmesi gerekiyor... teşekkürler paylaşımına, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. bence de su daha öncemli ama ah o büyük büyük amalar olmasa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdim sildim Eylemcim, ülkemiz söz konusu olunca...

   Sil

Ölümü görün yazın bi' şeyler, üşenmeyin :)