Sayfalar

31 Mart 2014

Sen ve Siz


Yeni tanıştığım insanlara öncelikle hep "siz" diye hitap ederim.


Akran olsak bile genellikle böyledir bu. (Bazı arkadaşlarım ilk zamanlar bunu negatif algılamıştı hatta.) Bir süre sonra tanışıklık ilerlese, karşımdaki , "sen" diye hitap etmemi istese bile, bir vakit bir sen, bir siz karışır gider :) Zaman zaman alınma konusu bile yapılır "hani sen diyecektin" şeklinde ama

N'apalım, bize böyle öğrettiler zamanında, hep kibarlıktan anacım :p

16 yorum:

 1. Ben nereden sizin seniniz oluyorum.Bu konuyu felsefe öğretmenliği yaptığım yıllarda sürekli anlatmıştım.Bu başlık altında. Ancak hiç tanımadığınız insan bile sen diyor.Bazen fazla kurcalamıyorum.Bazen gülüp geçiyorum.Bazende sinirleniyorum

  YanıtlaSil
 2. O çok feci bir şey, hiç tanımadığı birisine, gayet rahat bir şekilde sen diyenlere rastladım ben de, hem de ne rahatlıkla, çok abes.

  YanıtlaSil
 3. "Siz" e aynen katılıyorum efenim.. Ne bu samimiyet dedirtiyor bazı insanlar ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz sizli bizli olmayalım ama :)

   Sil
  2. Olmayalım tabi canım ya :)

   Sil
 4. hep siz demekte olmaz ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii canım, hayat öyle geçer mi sizli bizli, senli benli olmak lazım bir yerden sonra :p

   Sil
 5. Benim de hoşlandığım bir durum değil. Hele ki bir erkekse iki kat daha hazzetmem. İlk konuşmada hemen saygısızca sen diye hitap ettiler mi bende sıfırlanıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk anda kesinlikle yapılmaması gereken bir hata. Yani bi dur arkadaş daha saçının rengini fark etmemişim sen diye girişiyorsun lafa. Soğuk ve mesafeli biri değilimdir ama ilk anda buna çok dikkat ederim.

   Sil
  2. Bende soğuk ve mesafeli değilim ama karşımdakine saygılı yaklaşırım. İlk kez görüşüyorsun ayol. Hemen sen denilmez ki.

   Sil
 6. Aynen Narda'cım, ben biraz da küçük gösterdiğim için bu sorunla sık karşılaşıyorum, çok sinir bir durum gerçekten..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen seneye kadar beni da yaşıtı sanan ve senli benli konuşan genç tezgahtarlar filan vardı. Bu seneden itibaren yaşlandım :pp Şimdi de ben arayı kapatmak için senli benli oluyorum :pp

   Sil
 7. benim kibar arkadaşım.aynı zamanda içinin güzelliği yüzüne yansımış,çok zarif.iyi ki tanışmışız :)

  YanıtlaSil
 8. Sen de çok nazik, güleryüzlü bir insansın Sanemciğim.

  YanıtlaSil
 9. sağolasın hiç eksik olma canım Narda'cım.

  YanıtlaSil

Ölümü görün yazın bi' şeyler, üşenmeyin :)